info@ersaray.com.tr 0224 342 46 80 Adres: Otosansit 104. Sk. No:13

Elektrikli Pano İçi Söndürme Sistemleri

Yangına karşı alınabilecek sayısız önlem ve yangın söndürme sistemleri bulunmaktadır. Bu sistemlerden bir tanesi de elektrikli pano içi söndürme sistemleri olarak bilinir. Bu sistem diğerlerine göre daha farklı bir yapıda çalışmaktadır.

 

Özellikle yangın riski yüksek alanlarda kullanımı tercih edilmektedir. Bu sistemlerin dünya üzerinde ön mühendisliği yapılmış olan düşük basınçlı sistemler olduğu da bilinen diğer bir gerçektir. Ayrıca bu sistemlerin iki çeşidi bulunduğunu söylemekte de yarar bulunmaktadır.

 

Bir tanesi direkt diğeri ise inirekt sistemdir. Direkt sistemlerde meydana gelen yangında çıkan alev sebebi ile oluşan ısıya karşı sensörlü olan hortum üzerinde alevin en fazla yaklaştığı bölgede oluşan delinme ile birlikte gazın boşalması ile yangına müdahale edilmiş olmaktadır. İnirekt sistemde ısıya karşı sensör görevi gören boru sabit kalır alevi gördüğünde gaz boşaltmaz sadece yangını haber verir ve dışarıdan bağlantılı olan bir borudan da gaz boşalarak alevlere müdahale edilmesi sağlanır.    

Ücretsiz Keşif

Ücretsiz keşif hizmetinden faydalanmak için bize ulaşın

0541 235 16 16

0 (224) 342 46 80

info@ersaray.com.tr
Otosansit Büyük Oto Tic. Merkezi
104. Sokak No: 13 Yıldırım/BURSA