info@ersaray.com.tr 0224 342 46 80 Adres: Otosansit 104. Sk. No:13

FE25 Gazlı Söndürme Sistemleri 

Ticari adı FE25 olarak kullanılan HFC 125 Pentafluoroetan kimyasalını içeren FE25 Gazlı Söndürme Sistemleri, ozon tabakasına zarar vermeyen yapısıyla, insan da dahil tüm canlılar için herhangi bir zarar teşkil etmemektedir. Üstelik basınç ayarıyla sadece 10 saniye gibi kısa bir sürede yangına tatbik edilmektedir.

Manuel olarak kullanılmak istendiğinde elektrik veya pnömatik sistemler kullanılarak tetiklenebilmektedir. Ayrıca daha kapsamlı müdahaleler için otomatik söndürme sistemi olarak da dizayn edilip montajı yapılabilmektedir. Otomatik sisteminde yangın algılama sistemleri ile harekete geçmektedir.

 

 

FE25 Gazı

Gazlı söndürme sistemlerinin ortamdaki oksijeni azalttığı bilinen bir gerçek olmasına rağmen, FE25 söndürme sistemlerinin kullanımından sonra mekanda herhangi bir oksijen eksikliği yaşanmamaktadır. FE25 gazı renksiz, kokusuz bir gaz olduğu için kullanıldığı yerlerde fiziksel zararlar da oluşturmaz. Kullanımdan sonra ortamın temizlenmesine çok fazla ihtiyaç duyulmaz çünkü ardında herhangi bir kalıntı bırakmamaktadır.

FE25 Söndürme Sistemlerinin kullanılma alanları (D) sınıfı hariç tüm yangın sınıflarında kullanılabilir. Kömür, ağaç, selüloz, plastik, tekstil ürünleri ve kauçuk kaynaklı (A) tipi yangınlarda; tutkal, asfalt, aseton, parafin, alkol, tiner, boya, vernik, madeni yağ, fuel-oil, mazot ve benzin kaynaklı (B) tipi yangınlarda, doğalgaz, lpg, asetilen, hidrojen, metan kaynaklı (C) tipi yangınlarda ve elektrik kaynaklı (E) tipi yangınlarda etkili bir yangın söndürme sistemi olarak kullanılmaktadır.

 

FE25 Söndürme Sistemleri Fiyat

Gemiler, tanklar, zırhlı araçlar, askeri haberleşme sistemleri, bütün elektriksel ve elektronik sistemler, havalandırma birimleri, kompresör, jeneratör, banka para taşıma aracı, ATM sistemleri, kasa daireleri, laboratuardaki ocaklar, kimyasal madde üretim tesisleri, depolar, doğalgaz dağıtım istasyonları, elektrik dağıtım panoları, GSM istasyonları, kablo galerileri, asma tavanlar döşenmiş yüksek odalar, mikro söndürmeler, arşivler, manyetik medya araçları, transformatörler, kompanzasyonlar, serverlar ve kesintisiz güç kaynakları FE25 söndürme sistemlerinin rahatlıkla ve etkili bir şekilde kullanılabildiği yerlerdir.

Maliyeti az kurulumu ve yüksek etkisi ile birçok yangın söndürme sisteminden daha çok tercih edilmektedir. Hızlı müdahale etme yeteneği ile yangını daha başlangıç sürecinde etkisizleştirmekte ve böylece büyümesini, yayılmasını ve parlamasını engellemektedir. Yangın söndürme sistemi olarak manuel ya da otomatik şekilde montajı yapılabilen sistemler uzman ekiplerce denenmekte ve teslim edilmektedir.

Ücretsiz Keşif

Ücretsiz keşif hizmetinden faydalanmak için bize ulaşın

0541 235 16 16

0 (224) 342 46 80

info@ersaray.com.tr
Otosansit Büyük Oto Tic. Merkezi
104. Sokak No: 13 Yıldırım/BURSA